Використання API продуктивності для відображення основних веб-віталій.

Зображення до статті Використання API продуктивності для відображення основних веб-віталій.
Зображення до статті Використання API продуктивності для відображення основних веб-віталій.

API продуктивності - це набір стандартів для вимірювання та оцінювання показників продуктивності за допомогою JavaScript. Його можна уявити як коробку, яка містить усю ту ж функціональність для звітів про Core Web Vitals та загальну статистику про продуктивність, яку ви отримаєте в багатьох інструментах для тестування продуктивності.

🚀 Інтерфейс API продуктивності надзвичайно великий і містить багато різних інтерфейсів, властивостей та методів. Хоча більшість з них підтримується всіма основними браузерами, браузери на основі Chromium - єдині, які підтримують усі властивості CWV.

💡 Є два основні способи отримання показників продуктивності, які нас цікавлять: за допомогою методу performance.getEntries() або за допомогою екземпляру PerformanceObserver.

  • 📌 Performance API дозволяє оцінювати навантаження елементів на сторінці та в режимі реального часу відображати метрики Core Web Vitals.
  • 📌 Для отримання метрик продуктивності можна використовувати метод performance.getEntries() або екземпляр PerformanceObserver.
  • 📌 Performance API дозволяє вимірювати дуже конкретні речі, але також підтримує властивості, які напряму відображаються на метриках CWV.
🧩 Підсумок: API продуктивності є потужним інструментом, який дозволяє програмно вимірювати та відображати основні веб-віталії та загальні статистичні дані про продуктивність, що дозволяє розробникам збирати цінну інформацію про продуктивність своїх веб-сторінок.
🧠 Власні міркування: Хоча API продуктивності і є потужним інструментом, його потрібно використовувати обережно. Факт того, що він містить так багато інтерфейсів, властивостей та методів, може бути і перевагою, і недоліком. З одного боку, це надає розробникам багато можливостей для збору цінної інформації про продуктивність. З іншого боку, це може призвести до збільшення складності та проблем з продуктивністю, якщо їх не використовувати правильно.